BT138-800,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT138-800,127
JLCPCB Part #
C256421
Package
TO-220AB
Description
12A 30mA 35mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS