BT138X-800,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT138X-800,127
JLCPCB Part #
C256445
Package
TO-220F
Description
12A 30mA 35mA 800V TO-220F Thyristors (SCR)/Modules ROHS