BT138B-600G,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT138B-600G,118
JLCPCB Part #
C602899
Package
D2PAK
Description
12A 50mA 600V 60mA D2PAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS