BT138B-600,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT138B-600,118
JLCPCB Part #
C256452
Package
D2PAK
Description
12A 30mA 35mA 600V D2PAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS