BT136S-600D,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT136S-600D,118
JLCPCB Part #
C153060
Package
TO-252(DPAK)
Description
1.5V 1.7V 10mA 27A 4A 500mW 5mA 600V TO-252(DPAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS