BT132-600D,116
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT132-600D,116
JLCPCB Part #
C602927
Package
TO-92-3
Description
10mA 1A 5mA 600V TO-92-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS