WMB85N06T2
Extended
Manufacturer
Wayon
MFR.Part #
WMB85N06T2
JLCPCB Part #
C3030948
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 2.3V 3.55nF 3.6mΩ@10V 60V 60nC@10V 78pF 81W 85A N-Channel PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS