DHS065N10B
Extended
Manufacturer
WXDH
MFR.Part #
DHS065N10B
JLCPCB Part #
C17179516
Package
TO-251B
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100A 100V 172W 4V@250uA 53nC@10V 7.8mΩ@10V N-Channel TO-251B MOSFETs ROHS