FKP2C011001D00HF00
MFR.Part #
FKP2C011001D00HF00
JLCPCB Part #
C5700986
Package
Plugin,P=5mm
Description
-55℃~+100℃ 1nF 40V、63V ±2.5% Plugin,P=5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS