WL2836E33-5/TR
MFR.Part #
WL2836E33-5/TR
JLCPCB Part #
C915921
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃ 1 118mV@(300mA) 3.3V 300mA 5.5V 78dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS