WL2803K33-5/TR
MFR.Part #
WL2803K33-5/TR
JLCPCB Part #
C192927
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 100uVpp 150uA 260mV@(800mA) 3.3V 5.5V 65dB@(1KHz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS