WL2801E12-5/TR
Extended
Manufacturer
WILLSEMI(Will Semicon)
MFR.Part #
WL2801E12-5/TR
JLCPCB Part #
C167142
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 100uVrms 170mV@(200mA) 200mA 5.5V 70uA 75dB@(217Hz) Fixed Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS