SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C3445994
Package
SMB
Description
11.3A@10/1000us 1uA 33V 40.6V 53.3V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS