SMBJ12CA
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
SMBJ12CA
JLCPCB Part #
C3445993
Package
SMB
Description
12V 14.7V 19.9V 1uA 30.2A@10/1000us 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS