BTB16-800CW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTB16-800CW
JLCPCB Part #
C2900953
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.5V 160A 16A 1W 35mA 40mA 800V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS