BTA16-600CW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTA16-600CW
JLCPCB Part #
C2900941
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 160A 16A 1W 35mA 40mA 600V TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS