BTA08-600BW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTA08-600BW
JLCPCB Part #
C2900894
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 1W 50mA 600V 60mA 80A 8A TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS