BTA06-800CW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTA06-800CW
JLCPCB Part #
C2900881
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1.5V 1W 60A@50Hz 60mA 6A 70mA 800V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS