BT139-800E
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BT139-800E
JLCPCB Part #
C2901031
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.6V 140A 16A 40mA 500mW 800V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS