BT137-800D
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BT137-800D
JLCPCB Part #
C2901162
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.6V 100mA 500mW 60mA 65A 800V 8A TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS