BT137-600E
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BT137-600E
JLCPCB Part #
C2901156
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.6V 100mA 500mW 600V 60mA 65A 8A TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS