BT136-600E
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BT136-600E
JLCPCB Part #
C2901007
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.7V 20mA 25A 25mA 4A 500mW 600V TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS