Y16252K27100Q0R
MFR.Part #
Y16252K27100Q0R
JLCPCB Part #
C4226143
Description
-55℃~+150℃ 2.271kΩ 300mW Metal Foil Resistor ±0.02% ±0.2ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount