Y16072R00000D9W
MFR.Part #
Y16072R00000D9W
JLCPCB Part #
C1356462
Package
SMD,6.4x4.1mm
Description
2Ω 500mW Current Sense Resistor SMD ±0.2ppm/℃ ±0.5% SMD,6.4x4.1mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS