Y16061R00000B9W
MFR.Part #
Y16061R00000B9W
JLCPCB Part #
C1356451
Package
SMD,6.4x4.1mm
Description
1W 1Ω Current Sense Resistor SMD ±0.1% ±0.2ppm/℃ SMD,6.4x4.1mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS