Y116936R0000Q9R
MFR.Part #
Y116936R0000Q9R
JLCPCB Part #
C3917258
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+175℃ 36Ω 600mW Metal Foil Resistor ±0.02% ±2ppm/℃ SMD,7.3x4.3mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS