Y116916K0000T0R
MFR.Part #
Y116916K0000T0R
JLCPCB Part #
C4050406
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+175℃ 16kΩ 600mW Metal Foil Resistor ±0.01% ±2ppm/℃ SMD,7.3x4.3mm Chip Resistor - Surface Mount