VS-40HFR160
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
VS-40HFR160
JLCPCB Part #
C17597994
Package
DO-203AB(DO-5)
Description
-65℃~+160℃ 1 Independent 1.5V@125A 1.6kV 40A 595A DO-203AB(DO-5) Diodes - General Purpose ROHS