TNPW04028K87BYED
MFR.Part #
TNPW04028K87BYED
JLCPCB Part #
C1716850
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 8.87kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS