TNPW040240K2BYED
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
TNPW040240K2BYED
JLCPCB Part #
C1717023
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2kΩ 50V Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS