TNPW0402240RDETD
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
TNPW0402240RDETD
JLCPCB Part #
C2136936
Package
0402
Description
-55℃~+125℃ 240Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount