SMCJ170CA-M3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ170CA-M3/57T
JLCPCB Part #
C1982877
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 170V 1uA 209V 275V 5.5A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS