SMCJ160A-M3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ160A-M3/57T
JLCPCB Part #
C3704366
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 1uA 259V 5.8A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS