SMCJ120A-M3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ120A-M3/57T
JLCPCB Part #
C1982075
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 120V 133V 193V 7.8A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS