SMC5K48A-M3/H
MFR.Part #
SMC5K48A-M3/H
JLCPCB Part #
C1976311
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 48V 58.9V 5kW@10/1000us 64.6A@10/1000us 77.4V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS