SMC5K40A-M3/H
MFR.Part #
SMC5K40A-M3/H
JLCPCB Part #
C1975509
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 49.1V 5kW@10/1000us 64.5V 77.5A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS