SMBJ90A-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ90A-M3/52
JLCPCB Part #
C1979324
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 100V 146V 1uA 4.1A 600W@10/1000us 90V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS