SMBJ6.5CA-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ6.5CA-M3/52
JLCPCB Part #
C3714348
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.22V Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS