SMBJ60CA-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ60CA-M3/52
JLCPCB Part #
C1981782
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
1uA 6.2A@10/1000us 600W@10/1000us 60V 73.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS