SMBJ40CA-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ40CA-M3/52
JLCPCB Part #
C1981929
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
1uA 40V 49.1V 600W@10/1000us 64.5V 9.3A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS