SMBJ36CAHE3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ36CAHE3/52
JLCPCB Part #
C19605353
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 10.3A@10/1000us 1uA 36V 44.2V 58.1V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS