SMBJ28A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ28A-M3/5B
JLCPCB Part #
C1980371
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
13.2A@10/1000us 1uA 28V 34.4V 45.4V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS