SMBJ16CA-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ16CA-M3/52
JLCPCB Part #
C3699406
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 1uA 23.1A 26V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS