SMBJ16A-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ16A-M3/52
JLCPCB Part #
C1979375
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS