SMB8J16CA-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMB8J16CA-M3/52
JLCPCB Part #
C1983243
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
16V 19.7V 1uA 26V 30.8A 800W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS