SMAJ8.5CA-M3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ8.5CA-M3/61
JLCPCB Part #
C1979118
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 14.4V 27.8A 400W@10/1000us 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS