SMAJ36A-M3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ36A-M3/61
JLCPCB Part #
C1978680
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 36V 400W@10/1000us 44.2V 58.1V 6.9A TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS