SMAJ170A-M3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ170A-M3/61
JLCPCB Part #
C1984725
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 170V 1uA 209V 328V 400W@10/1000us 910mA TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS