SMAJ16CA-M3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ16CA-M3/61
JLCPCB Part #
C1978465
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 15.4A 16V 17.8V 26V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS