SMA5J33CA-M3/61
MFR.Part #
SMA5J33CA-M3/61
JLCPCB Part #
C1980432
Description
1uA 33V 40.6V 500W@10/1000us 53.3V 9.4A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS